08-12-2024
“If Brunswijk wan gwe, mek a gwe.” Dit zei Paul Somohardjo, voorzitter van de Pertjajah Luhur (PL), gisteravond tijdens de feestvergadering ter gelegenheid van 26 jaar PL. Hiermee verzekerde Somohardjo dat president Chandrikapersad Santokhi niet met een minderheidsregering zal zitten, mocht de ABOP uit de coalitie stappen. “Ik zorg ervoor dat de president mag rekenen op een meerderheid in de DNA. Het worden dan geen 21 zetels met de VHP en PL. Onze vrienden van de BEP lachen hier. Ik ga met de BEP en anderen praten om ons te komen versterken. De VHP hoeft niet bang te zijn of onder druk te staan door Brunswijk,” merkte de PL-topman op. “We zijn niet bang voor geld; we bouwen op onze kennis. Niemand gaat ons boycotten met geld.” Op dit moment is er opnieuw een conflict tussen de VHP en de ABOP, omdat de ABOP het er niet mee eens is dat de VHP-onderminister op het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) eerst alle gronduitgiftes moet paraferen ter goedkeuring voordat de minister tekent. Morgen wordt in deze kwestie een besluit genomen door de president.
Somohardjo en goede vriend Brunswijk uit elkaar
Somohardjo heeft Brunswijk altijd als een goede vriend beschouwd, ook nadat ze niet meer op één lijst stonden. Zelfs nadat Brunswijk en Biza-minister Bronto Somohardjo hevig ruzie kregen. “Maar vanaf vandaag bedank ik Brunswijk voor de goede vriendschap die we hadden. Ik en Brunswijk gaan uit elkaar. Niet met de ABOP, maar met Brunswijk. Bij de ABOP heb ik nog goede vrienden, waaronder Marinus Bee. Je kunt alles verliezen, maar morgen kun je weer opbouwen. Je werk, zelfs een vrouw. Maar als je je eer verliest, kun je die nergens terugvinden. Je eer moet je altijd koesteren,” benadrukte de PL-voorzitter.
Werkkamer ontruimen
“Ik heb samen met Brunswijk gedanst in het PL-centrum. Velen vroegen zich af hoe het kan dat we nu uit elkaar zijn. Ik en Brunswijk hebben een historische band. Nooit had Brunswijk in al die jaren gedurfd mij te bruuskeren, misschien wel Bronto of anderen. Totdat hij afgelopen maandag probeerde mij uit mijn werkkamer bij het ministerie van Biza te verwijderen. Ik kreeg een brief van de directeur van het Kabinet van de President, Ajay Moensi, waarin stond dat ik de kamer moest ontruimen omdat de onderminister daar zou plaatsnemen. Brunswijk zei in een interview kort daarna: ‘Somo mus gwe, wat doet hij nog hier.’ Alsof Biza van Brunswijk is,” zei Somohardjo. De PL-topman benadrukte dat hij is aangesteld als staatsadviseur, wat zelfs hoger is dan een minister. “Zolang de president mij geen bevel geeft om te ontruimen, blijf ik hier,” was zijn antwoord.
Persoonlijk door president uitgenodigd
“Ik ben uitgenodigd voor een gesprek met de president nadat ik mijn ongenoegen had geuit over de benoeming van een Biza-minister vanuit de ABOP, terwijl wij als partij van niets wisten. Ik ben toen niet op de uitnodiging ingegaan. De tweede keer heeft de president mij persoonlijk opgebeld. De PL heeft toen snel een structurenvergadering gehouden en besloten dat de voorzitter van de Partijraad, Uraiqit Ramsaran, mee zou gaan voor het gesprek met de president. De president zei tegen mij: ‘Paul, wat er gebeurd is, is een misverstand. De directeur vroeg de kamer van oud-minister Moestadja vrij te maken, daarom gaf ik goedkeuring. Ik wist niet dat jij daar zat,’” citeerde Somohardjo de president. Volgens de PL-voorzitter bood de president zijn verontschuldigingen aan.
Altijd VHP trouw gebleven
“Paul, wat is je ambitie? We willen samenwerken met de PL,” zei de president, tevens voorzitter van de VHP, volgens Somohardjo tegen hem. “We hebben een heel lange geschiedenis met de VHP, die dateert uit de jaren ’75. Toen een groep de VHP had verlaten, bleef ik met de Pendawalima. Zelfs toen de helft van de VHP naar de NDP ging, bleef ik. Ik heb nog veel oude vrienden daar; Ram Sardjoe en Urmilla Ramlagansing zijn enkele van hen. Ik kom uit de politieke school van wijlen VHP-voorzitter Jagernath Lachmon en wijlen NPS-voorzitter Johan Adolf Pengel. De president heeft me gezegd dat de PL samen moet werken met de VHP,” aldus Somohardjo.
Op verzoek van de president voerde PL-secretaris Nasier Eskak geen woord tijdens de PL-feestvergadering. “De president zei dat de verkiezingen eraan komen en dat Eskak als directeur van Biza niet op het politiek podium moet verschijnen. We hebben gehoor gegeven aan het verzoek van de president,” aldus Somohardjo. https://sun.sr/Details/35100_-Somohardjo:-%E2%80%9CIf-Brunswijk-wan-gwe,-mek-a-gwe%E2%80%9D_0302459PaulSomonwpartij.jpg
Geen onderministers PL op ABOP-ministeries: “Over my dead body”
08-12-2024
De Pertjajah Luhur (PL) kan fluiten naar een onderminister op een ministerie dat beheerd wordt door de ABOP. Dat heeft ABOP-topman en vicepresident Ronnie Brunswijk gezegd gisteravond op een feestvergadering van haar partner PDO, die haar 12-jarig bestaan vierde. “Over my dead body,” zei Brunswijk over de ambities van de PL om een onderminister te plaatsen op het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo). Volgens PL-topman Paul Somohardjo heeft president Chandrikapersad Santokhi hem beloofd invulling te kunnen geven aan twee onderministeries: één op Sozavo en de andere mogelijk op een VHP-ministerie. Dit maakte Somohardjo gisteravond wereldkundig tijdens de feestvergadering van 26 jaar PL.
Brunswijk vroeg zich af waarom de PL nog in de coalitie zit, nu zij het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) niet meer beheren. De partij van Somohardjo had eerder gesteld uit de coalitie te zullen treden als de nieuwe Biza-minister niet uit hun gelederen zou komen. Echter, na een gesprek met de president lijkt de PL de ABOP definitief te zullen verlaten en zich nu te richten op een samenwerking met de VHP. https://sun.sr/Details/35099_-Geen-onderministers-PL-op-ABOP-ministeries:-%25E2%2580%259COver-my-dead-body%25E2%2580%259D_35099064920301874bravobody.jpg
LEES OOK: dl 3 TACTIEK EN STRATEGIE BEPAALDEN DE OVERWINNING IN DE STRIJD *
LEES OOK: dl 2 TACTIEK EN STRATEGIE BEPAALDEN DE OVERWINNING IN DE STRIJD *
LEES OOK: dl1 TACTIEK EN STRATEGIE BEPAALDEN DE OVERWINNING IN DE STRIJD