

43:26
Reactie Kaboela dans Ocer, Pakkitow, aanwinst Belfor en ondermijning traditioneel gezag door ABOP
Feit is wel dat Biervliet meteen politiek dood is bij zijn eerste optreden bij de NDP. Ook zijn aankomst per peperdure helikopter in Ocer, terwijl de ghetto die voor hem juichte in pinarie leeft, was zeer dubieus. Maar goed, dat is nu eenmaal zijn politiek: eerst Pakittow, dan de rest. Op 15 februari noemde Ronnie Brunswijk van de ABOP tijdens de verjari-massameeting de Hindoestanen die overliepen naar zijn partij al ‘kaise benie’. Voor mij betekent dat ook een vernedering, net als de term kronto-olie.
Vreemd dat niemand hem corrigeerde op het podium. Wie zwijgt, stemt toe, zou je zeggen richting de leiding van de NDP. Op social media reageerde de Hindoestaanse gemeenschap erg ontstemd op deze racistische uitspraak van Pakittow. Uiteindelijk bood hij zijn verontschuldigingen aan, maar het kwaad was al geschied. Elke Hindoestaan ziet Pakittow als hun tegenstander, ik weet niet hoe dat zit bij de NDP.
Onder toeziend oog van de Hindoestaanse tak van de NDP, waarbij onder anderen oud-OW-minister Rabin Parmessar, oud-vp Ashwin Adhin en DNA-lid Jayant Lalbiharie aanwezig waren, had Pakittow de durf als new kid on the block de gevoelige racistische snaar te bespelen. “De president praat over un bondru kon na wan, terwijl te je gwa OW a her pres e smeer kronto-olie,” waren de letterlijke woorden van de veroordeelde voor de rellen in de binnenstad op 17 februari 2023.
Op het podium in Ocer zei Pakittow in zijn speech dat er volgens hem met een etnische bril mensen in dienst worden genomen bij het ministerie van Openbare Werken in Suriname (OW). Hij deed daarbij de uitspraak “Te je gwa OW a her presi e smer kronto olie.“
De reacties waren niet mals en velen zijn van mening dat het gaat om een valse start van zijn politieke carrière bij de NDP. Pakittow leek zich eerder niets van de reacties aan te trekken en deelde op Facebook zelfs een tekst die zijn ‘kronto olie uitspraak’ zou rechtvaardigen.
Opmerkelijk genoeg legt hij in zijn excuus-video de bal bij ‘zijn Hindoestaanse broeders en zusters’, die ‘zijn uitspraak verkeerd hebben opgevat’.
Stephano ‘Pakittow’ Biervliet heeft vandaag zijn excuses aangeboden aan -zoals hij zelf zegt- zijn ‘Hindoestaanse broeders en zusters’. Dit na zijn denigrerende ‘kronto olie’ uitspraak zaterdag op het NDP podium, die velen als beledigend hebben opgevat. Met name bij Hindoestaanse Surinamers is de uitspraak van Pakittow verkeerd gevallen en wordt deze gezien als onnodig, maar ook racistisch.

58:20
Hikmat Mahawat Khan Deel 1: “Politici Suriname vertellen alleen broodje aap verhalen”
Filters
12 febr 2025 Hoe ziet het politieke landschap er uit? (Eugène van der San)
Als natuurlijke persoon (kiezer) is het van nature zo dat jij primair opkomt voor je eigen belang daarna voor het landsbelang. Echter geldt deze stellingname niet voor de regering en de president als hoofd, want blijkbaar heeft men dit niet goed begrepen. Daarom ga ik ervan uit dat de rede die ons leidt ervoor zal zorgdragen dat wij niet voor een tweede keer dezelfde fout zullen maken. Indachtig deze beschouwing kom ik tot de volgende prognose:
51 zetels: Positie van de NPS 6 zetels met een groei van (50%) 3 = 9 zetels. …………………………………………………………………………………………………...... Rest 42 zetels: Positie van PL 1 zetel met een groei van (200%) 2 zetels = 3 zetels. …………………………………………………………………………………………………...... Rest 39 zetels positie van ABOP 5 zetels met een groei van (16,7% ) 1 zetel = 6 zetels. Deze eerste drie partijen zaten in de regering. ………………………………………………………………………………………………………… Rest 33 zetels positie van BEP 1 zetel met een groei van (100%) 1 zetel = 2 zetels ………………………………………………………………………………………………………… Rest 31 zetels, de overige partijen die deelnemen kunnen 2 tot 3 zetels behalen. ………………………………………………………………………………………………………… Rest 29 zetels voor NDP en VHP. De regerende partij wordt gezien als de gebeten hond. De positie van de NDP 13 zetels met een groei van minimaal (40%) 5 = 18 zetels. Rest 11 zetels.

SRHERALD.COM
NDP-voorzitter Simons: “Schuldherschikking is een boobytrap”