LEES OOK: Trump waarschuwt BRICS-landen tegen vervanging Amerikaanse dollar
LEES OOK: GEOPOLITIEKE BELANGENSPEL & BRICS *
betekenis warlords: krijgsheren.
Rusland en China
Alleen president Maduro had officieel de hulp van bevriende naties kunnen inroepen. Net enkele uren voor zijn arrestatie had Maduro een hoge Chinese functionaris te gast. Nooit gedacht dat zijn laatste uren enkele uren daarvoor waren geslagen. De CIA kende de handel en wandel van Maduro en sloot hem dus ook politiek en diplomatiek de pas af voordat hij Rusland en China te hulp kon roepen en de actie zou escaleren met Chinees en Russisch oorlogsschip materieel in het gebied. In dat geval was dan een wereldoorlog niet uitgesloten. De Amerikaanse actie vindt zeer goed getimed plaats en voorkwam deze escalatie dus. De nieuwe president Delcey Rodriquez had dit instrument van de hulp van bevriende naties in te roepen niet meer. De inval was achter de rug en de regering van Venezuela gegijzeld omdat Trump aangaf dat de VS bepaalden wat er gebeurde, dat de VS de macht in Venezuela hadden en dat op hun voorwaarden Delcey Rodriquez moest doen wat zij moet doen. En zij zwichtte zo te zien door met de Amerikanen te onderhandelen.Inmiddels hanteert Rodriguez een mildere toon: de vicepresident zegt nu mee te willen werken met de VS, maar blijft vechten voor de vrijlating van Maduro. Trump zegt opnieuw dat VS ‘de controle’ hebben over Venezuela, maar blijft onduidelijk over wat dat betekent. En Marco Rubio herhaalde zijn woorden: ‘Als de Amerikaanse president zegt dat de VS de controle zullen hebben over Venezuela, dan betekent dit dat de nieuwe leiders tegemoet moeten komen aan onze eisen, waaronder het terugdringen van de drugs- en wapenhandel.’
Het gaat al niet meer alleen over de olie in Venezuela maar het gaat om warlords-modellen en strategische plekken
De imperialistische verdeling van de wereld door de Amerikanen had te maken met modellen die een verarmde bevolking de VS en Europa injoeg en de beschaving in gevaar bracht, volgens Donald Trump. Europa moest af van islamisering en de VS van drugsbendes en drugssmokkel. Dis was de nieuwe strategie en filosofie van het imperialistische Amerika om delen van de wereld op te eisen en zich toe te eigenen. En de wereld keek toe. Het verzwakte Europa vreesde de Amerikanen en was voor militair-technologische ondersteuning grotendeels aangewezen en afhankelijk van de Amerikanen. Trump sprak klare taal ten aanzien van immigranten in de VS en in Europa en ondersteunde fascistische leiders zoals de Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn Fidesz-partij. Over Groenland was Trump duidelijk, de Russen en Chinezen moesten daar weg en plaats maken voor de Amerikanen vanwege de strategische ligging en de veiligheid van de VS.
Wat er in Venezuela gebeurd legt pijnlijk hetzelfde model van Desi Bouterse en de NDP bloot. Er is een clan van militairen-ex-militairen, ex-politieagenten geïnfiltreerd in de staat de politiek en de economie van de democratische bovenwereld. Deze clan voert constant aanvallen uit op de rechterlijke macht en de gewapende machten. In 1980 is letterlijk het democratisch regiem in Suriname weggeschoten door een groep die vanuit Nederland naar Suriname werd geëxporteerd om het leger en de regering aan de kant te zetten. Zoals wij dat nu weer zien gebeuren met Venezuela waarvan vanuit de eigen gelederen van het leger een complot is gesmeed met de Amerikanen om dit bolwerk van binnenlandse uitbuiters en onderdrukkers omver te werpen. De clan van hoge militairen en revolutionaire chavisten met aan de leiding Nicolas Maduro waande zich oppermachtig in Venezuela terwijl het volk en de economie zwaar eronder leden en aan de top de elite in weelde leefde. De Amerikanen onder leiding van Donald Trump hebben het Venezuelaanse model onthoofd, het hart, het zenuwstelsel en de hoofdslagader Nicolas Maduro is verwijderd. De warlords in Venezuela kwamen tegenover een nieuwe elite binnen het leger en de politiek te staan met steun in hun rug van de Amerikanen. Hierom kon Donald Trump ook zo breed praten en dreigen met verdere zuiveringen als de nieuw ingezworen president Delcey Rodriquez niet deed wat de Amerikanen wilden.
Geen vertrouwen in eigen leger
De rust van het volk in Venezuela sprak boekdelen, een bevolking van bijkans 29 miljoen zielen kwam de straat niet met honderdduizenden massaal op om te protesteren tegen de gevangenneming van hun president Nicolas Maduro.
“Hamsteren en lege straten”, bevolking Venezuela moet wennen aan compleet nieuwe situatie. Dat zei toch wel veel over de echte realiteit en de geveinsde liefde voor de revolutie en Maduro. Dat Maduro zijn beveiliging uit Cubanen bestond waarvan 32 sneuvelden bij de Amerikaanse inval, sprak ook boekdelen. Blijkbaar vertrouwde Maduro niet langer op zijn eigen generaals. Dat het licht in de regeringszetel door sabotage was uitgeschakeld, maakte pijnlijk duidelijk dat de CIA goed voet aan de grond had binnen vitale delen van de verdedigingslinie van Venezuela. Met chirurgische precisie is de aanval uitgevoerd, foutloos, dat zei toch enorm veel over medewerking en ondersteuning vanuit het revolutionaire Maduro bolwerk zelf. het kon niet anders. Zelfs binnen de eigen gelederen was de maat vol en de jaloezie groot over hoe een kleine elite rondom Maduro zich verrijkte.
Het model van zich verrijkende warlords uit voornamelijk delen van de hogere rangen in het leger maakte dat vanwege armoede de veiligheid in en buiten Venezuela een groot probleem werd. Vanuit de warlord ontstonden vele kleine en grote bendes die allemaal hun deel van de koek opeisten en zo ontstond een heus piramidaal opgebouwd stelsel van onderdrukkers en uitbuiters. De intelligentsia moest met lede ogen aanzien hoe het land naar de afgrond koerste op elk gebied, hoe de productie afnam en de economie een enorme inflatie teweeg bracht met schaarste en een waardeloze munteenheid. De arme Venezuelanen werden armer en de rijken rijker. De onveilige situatie verergerde vanwege het recht van de sterksten in Venezuela die zich verder bezighielden met allerlei louche praktijken zoals wapenhandel, drugshandel en mensenhandel tot ver over de landsgrenzen. Een verloedering alom waarvan de middenklasse en de elite bij bosjes het land verlieten en hun heil elders zochten. Meer dan 8 miljoen Venezuelanen verlieten het moederland. De revolutie verloor voedingsbodem en het arme volk werd geterroriseerd door gewapende brigades “colectivos” op motorfietsen die de armen koest moest houden. In Suriname kennen wij de ghetto-leiders die deze functie vervulden tezamen met de facebook-professoren en de satellietzenders.
Het leger in Suriname en de vakbond in het leger
Systematisch is vanuit de NDP via Rodney Cairo geprobeerd het nationaal leger te ondergraven en te bekladden. De voeding was mikpunt om ontevredenheid te kweken onder voornamelijk de gedetacheerde militairen in het binnenland. De keuken in de Memre Buku kazerne werd op social media negatief in beeld gebracht en besproken. De ex-couppleger Laurens Neede deed onlangs openlijk de oproep aan de president en opperbevelhebber om de bevelhebber van het nationaal leger zo spoedig mogelijk te vervangen. De adviseur(s) van de president, Eugene van der San en Jennifer van Dijk-Silos, voerden jarenlange systematische aanvallen op de rechterlijke macht en met name de procureur-generaal. Alles werd gestroomlijnd ten bate van het warlord-model om zich blijvend de macht te verschaffen en zich te verrijken door het arme volk steevast te onderwerpen en uit te buiten. Suriname had dezelfde excessen van armoede en leegroven van de staatskas en de staats eigendommen zoals dat in Venezuela ook aan toe ging. Een kleine elite rondom de president die zinc enorme macht, grond, goud, hout en deviezen toe-eigende. Satellietzenders, mediahuizen en vakbonden deden mee in dit model van “Suriname eerst dan de rest”, wat zoveel betekende als “eigen uitbuiters eerst dan het buitenland”, wi egi sani dus met uitsluiting van hele bevolkingsgroepen.
Crimefighters buiten sluiten
Chandrikapersad Santhoki, Bryan Isaacs en Garcia Paragsingh hoorden in dit rijtje van mensen die de democratie en de rechtsstaat in Suriname boven het warlord-ship stelden. Dit drietal was het gezicht van dragers, beschermers en verdedigers van het centraal gezag. Daarom werd er zo gestreden tegen juist deze Surinamers waarop een genadeloze karaktermoord werd gepleegd. De Amerikanen maakten ook hun analyses en via hun ambassadeurs wisten zij precies wat er in Suriname gebeurde en hoe vergelijkbaar het model was met Venezuela. Maar Suriname was geen prioriteit voor Trump. Surinames grote broer Venezuela was de hoofd target en het volk van Suriname moest zelf via democratische weg in 2030 of eerder ervoor zorgen dat zij het model van warlords afstraft. En zo niet dan zal Suriname volledig geïsoleerd worden maar de VS zullen geen Haïtiaanse toestanden in Suriname tolereren wanneer de armoede buiten alle proporties zal groeien en de veiligheid in de regio in gevaar komt. Suriname is dus gewaarschuwd.
Dit warlord model met wortel en tak uitroeien
Dit model is een bedreiging voor het centraal gezag, de rechtstaat en de democratie. Het was precies wat Ronald Venetiaan bedoeld had om ondemocratische onderdrukkende modellen die armoede in stand houden met wortel en tak uit te roeien. Dit model van warlords werd door het socialisme omarmd en Trump zag dit als een strategisch instrument om de VS en de democratie van onderuit te ondermijnen door eigen armoede in te zetten tegen de beschaafde wereld. Armoede bracht met zich mee criminaliteit tot ver over de grenzen. De VS beschuldigden het socialisme van een nieuw instrument ingezet te hebben tegen het kapitalisme en vond hierin legitimiteit om wereldwijd op te treden tegen dit soort schurken-narco staten zoals hij hen noemde.
Bestuur onder curatele van een buitenlandse staat als marionetten regering
Dat zal zich noch moeten uitkristalliseren hoe de VS precies de touwtjes in handen krijgt om de economie te hervormen en de politieke leiding volledig onder controle te krijgen. Interne spanningen in Venezuela kunnen flink roet in het eten gaan gooien, want Venezuela zal zich nooit zonder slag of stoot overgeven. Een toevallige regering kan misschien langs de pijpen van de Amerikanen gaan dansen maar de warlords en chavisten zullen nooit opgeven. De chaos en mogelijk gewapende strijd tegen de Amerikaanse hegemonie over Venezuela zal mogelijk de toekomst gaan bepalen van welke richting het land op zal gaan. Want een fysieke Amerikaanse militaire bezetting van Venezuela zal noch meer olie op het vuur gooien en de wereld zal dit absoluut niet tolereren. Alles behalve een tweede Vietnam kunnen waardoor het nog veel onrustiger en onveiliger kan gaan worden in dit deel van de wereld met een enorme vluchtelingenstroom naar onder andere ook Suriname. De Amerikaanse actie is pas het begin van een nieuwe episode die zeer woelig en gewelddadig kan gaan verlopen. Maduro weg betekende geenszins het einde van de strijd. Een door en door corrupt land, van ambtenaren tot legerleiding en politie was met hun verbinding met criminele bendes en drugsnetwerken niet zomaar op te schonen of uit te schakelen.
Conclusie
Als het leger van Venezuela de nieuwe president Delcey Rodriquez steunt, heeft zij hiermee te kennen gegeven dat zij indirect een coup heeft gepleegd en bereid is met de Amerikanen samen te werken in de bestrijding van drugsnetwerken. Zolang er geen machtsstrijd in het leger zelf uitbreekt kan aangenomen worden dat Maduro inderdaad niet die militaire machtsbasis had als velen gedacht hadden. Of dat het de CIA gelukt is het belangrijkste deel van het leger te infiltreren en achter zich te krijgen tegen dat deel van het leger dat steun verleende aan de warlords. De president Delcey Rodriquez zat letterlijk dus tussen twee vuren en misschien wel 3 met de Amerikanen erbij.
(founder/owner website)

