14 febr 2026 Zes aanhoudingen na ontdekking van illegale landingsbaan en duikboot in aanbouw bij Witagron
In totaal zijn ter plaatse drie Colombianen en drie Surinamers aangehouden op 12, 13 en 14 februari. Een aantal gewapende Colombianen wist te ontsnappen bij aankomst van de verkenningseenheid; de opsporing van deze personen is in volle gang.
Op 20 september 2021Het Justitieel Interventie Team (JIT) ingesteld door de waarnemend procureur-generaal (pg) bij het Hof van Justitie, Garcia Paragsingh.
Men wil met de initiatiefwetten ook het vervolgingsmonopolie weghalen bij het openbaar ministerie, dus
het aansturen van de politie uit de grondwet te halen bij het OM
EN DE PRESIDENT STEUNT DEZE WETSWIJZIGING MAAR DURFDE ZICHZELF NIET TE VERTONEN IN HET PARLEMENT
NDP HULPTROEPEN ONDER DE NAAM NPS
(founder/owner website)
Chan Santokhi doelwit van lastercampagne uit angst voor zijn comeback

Chan Santokhi
Het wordt met de dag duidelijker dat Chan Santokhi niet alleen wordt bekritiseerd, maar doelbewust wordt aangevallen.
Wat we zien is geen normale politieke discussie meer, maar een goed georganiseerde poging om zijn reputatie te beschadigen.
Angst voor Santokhi
Zijn tegenstanders, nota bene uit kringen die hem ooit nodig hadden, lijken nu gedreven door één dominante emotie: angst. Angst voor zijn terugkeer. Angst voor zijn invloed. Angst voor zijn onmiskenbare leiderschap.
Santokhi heeft Suriname geleid in een periode waarin het land op de rand van economische afgrond balanceerde. Hij nam moeilijke beslissingen die anderen niet durfden te nemen.
Hij bracht stabiliteit, herstelde vertrouwen bij internationale partners en gaf Suriname opnieuw geloofwaardigheid op het wereldtoneel.
Dat zijn feiten die niet kunnen worden uitgewist, hoe hard men ook probeert om de geschiedenis te herschrijven.
Doorzichtig
Wat nu gebeurt op sociale media is doorzichtig. Alles wat hij heeft bereikt, wordt verdraaid en gepresenteerd als falen. Positieve resultaten worden gebagatelliseerd, terwijl elke vermeende fout wordt uitvergroot.
Het patroon is te consistent om toeval te zijn. Naar mijn overtuiging is een deel van de negatieve reacties afkomstig van personen die niet spontaan reageren, maar handelen met een duidelijke agenda.
De bedoeling is helder: het beïnvloeden van de publieke opinie en het zaaien van twijfel.
Maar deze strategie zal uiteindelijk falen. Het volk herkent authenticiteit. Het volk herkent kracht.
Santokhi heeft bewezen dat hij visie, discipline en toewijding bezit. Zijn tegenstanders kunnen proberen zijn naam te besmeuren, maar ze kunnen zijn nalatenschap niet uitwissen.
De realiteit is eenvoudig: zijn terugkeer is geen kwestie van hoop, maar van tijd. En wanneer dat moment komt, zal het duidelijk zijn dat geen enkele campagne sterk genoeg was om zijn opmars te stoppen.
S. Tewari
https://www.gfcnieuws.com/chan-santokhi-doelwit-van-lastercampagne-uit-angst-voor-zijn-comeback/
Sergio Gentle over ontslag tijdens protest:
9 nov 2022 “Terwijl we suku a schuld na a president, na a VP doe a sani”
“A man teken a ka stuk”, zei Gentle tegen een zichtaar geïrriteerde Atompai

Atompai en Gentle in discussie na de vreemde uitspraak. De ontslagen inspecteur Sergio Gentle hield een toespraak en onthulde dat de Surinaamse vice-president Ronnie Brunswijk achter het ontslag van de twee politie-inspecteurs zou zitten. Dit tot zichtbare irritatie van Atompai. Atompai beweerde gisteren immers bij hoog en laag dat de VHP achter het ontslag van de politiemannen zit.
8 nov 2022 De Nieuwe Politiek live: flitsen protest politiebond vanuit binnenstad Paramaribo

9 nov 2022 Atompai baalde nadat Gentle aanhaalde dat vp achter ontslag zit

14 febr 2026 Gentle: “Chan Santokhi moet in staat van beschuldiging worden gesteld”

Oud-politieofficier en activist Sergio Gentle heeft zich vandaag scherp uitgelaten over de financiële verhoudingen binnen de Surinaamse rechtsstaat.
Na wat hij omschrijft als “ample overwegingen” en op basis van het beschikbare feitenmateriaal, waaronder de heimelijke salarisverhogingen binnen het Openbaar Ministerie (OM) en de Rechterlijke Macht, trekt Gentle een harde conclusie.
Zijn reactie volgt nadat vrijdag het bewijs over de enorme beloning van de procureur-generaal (pg) is geleverd, nadat haar salarisstrook was uitgelekt. Daaruit blijkt dat het bruto-totaalbedrag per maand ruim SRD 1,4 miljoen bedraagt. Na inhoudingen resteert een netto-inkomen van ruim SRD 1 miljoen.
De afgelopen periode is er veel kritiek ontstaan op het salaris van de pg en op de in 2025 ingevoerde nieuwe bezoldigingsreeks voor de leden van het OM en de Rechterlijke Macht. Volgens Gentle wijzen deze ontwikkelingen op ernstige structurele misstanden binnen het staatsbestel. Hij stelt onder meer dat:
- de vorige president (lees: ’s Landsbestuur) het systeem van checks and balances heeft omgekocht met royale beloningen;
- daardoor zaken tegen de Staat Suriname constant worden verschoven;
- zaken die de Staat aanhangig maakt, onder andere tegen de vakbeweging, sneller op de rol verschijnen en worden afgewerkt;
- het parlement nu moet tonen of het ballen heeft om de balans weer recht te zetten;
- er daarom geen geld is voor de politie en andere afdelingen van het ministerie, omdat het salaris van de pg zwaarder op de begroting drukt dan andere posten bijeen opgeteld;
- het beschamend is dat, terwijl het land in een economische crisis zit, rechters zodanig worden beloond dat zij geen omkijken hebben en toch recht moeten spreken over anderen die niet eens de mogelijkheid hebben om brood op tafel te leggen;
- geen enkele VHP’er dit gedrag van hun partijvoorzitter publiekelijk heeft afgekeurd;
- de VHP een criminele organisatie is die de veiligheid van de Staat Suriname in gevaar heeft gebracht en daarom eigenlijk bij wet moet worden verboden;
- Chan Santokhi in staat van beschuldiging moet worden gesteld, omdat hij de hele inrichting van de Staat Suriname heeft upgefokt;
- iedereen die een bijdrage heeft geleverd aan het totstandkomen van dit paskwel en die daarvan heeft geprofiteerd of is begunstigd, met hand en tand moet worden aangepakt — het liefst meteen, omdat dit ongehoord en onbehoorlijk is.
Volgens Gentle is het nu afwachten wat er verder zal gebeuren. Hij plaatste zijn kritiek ook in een bredere maatschappelijke context en verwees daarbij naar de bekende songtekst van Papa Tauwtjie: “Mi kondre e bari, mi kondre e krey. Sranan e krey adyen. Mi kondre e krey adyen.” Bijna twintig jaar later, zo stelt Gentle, is die “krey” nog steeds niet voorbij. Papa T is overleden, maar het leed van het land duurt voort.
Gentle vraagt zich af wanneer de bevolking eindelijk rust zal worden gegund en stelt dat steeds opnieuw dezelfde keuzes worden gemaakt, terwijl degenen die het zouden moeten veranderen eerst aan zichzelf denken en niet aan de rest.

BT WOENSDAG 4 FEB 2026 || SANTOKHI MOET VERVOLGD WORDEN HET SYSTEEM IS GECORRUMPEERD






